31 października, 2016
• 2 października zakończył się dwutygodniowy obóz jeździecki w Krakowie, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 1 ZSZ, przygotowujący się do pracy w zawodzie jeźdźca.
• 4 października odbył się etap szkolny IV edycji Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, w którym wzięło udział 27 uczestników.
Organizatorami konkursu byli: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Stowarzyszenie Polonistów oraz Fundacja „Zawsze Warto”. Rywalizacja w tym tradycyjnym dyktandzie była okazją do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym, ponieważ pojawiały się w nim postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości.
• 12 października uczniowie ZS zagłosowali na swoich kandydatów podczas wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Patrycja Strzałka (2b), zastępcą- Krzysztof Skalski (1a), a sekretarzem- Wiktoria Konsor (2a). Gratulujemy!
• 14 października uczniowie klasy 2b zorganizowali OTRZĘSINY dla pierwszoklasistów. Po “pasowaniu na ucznia” przez króla Romualdusa Trauguttusa, uczniowie klasy 1a, 1 Technikum i 1 Zasadniczej Szkoły Zawodowej brali udział w zabawie – konkurencjach, które przybliżały znajomość szkoły i pomogły zintegrować się nowym kolegom z pozostałą bracią szkolną.
• 14 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość składała się z dwóch części: oficjalnej i tej, która zawsze wzbudza największe zainteresowanie, czyli kabaretowej.
• 16 października uczniowie klasy pierwszej Zasadniczej Szkoły Zawodowej – zawód jeździec, wzięli udział w Wyścigach Konnych, tj. w podsumowaniu sezonu 2016, które odbyło się we wsi Tczyca, w gminie Charsznica na Innowacyjnym Torze Wyścigów Konnych nad zalewem.
• W dniach 17 i 21 października odbyły się Warsztaty integracyjne dla uczniów klas I Zasadniczej Szkoły Zawodowej, 1 Technikum i 1a LO prowadzone przez psychologa szkolnego -p. Joannę Kulczyk i pedagoga szkolnego- p. Magdalenę Kołdras, mające na celu lepsze poznanie i zintegrowanie uczniów klas pierwszych.
• 21 października uczniowie klasy 2a odwiedzili Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Celem wizyty było przeprowadzenie zajęć integracyjnych oraz poznanie struktury ośrodka.
• 24 października członkowieSamorządu Uczniowskiego i 28 października członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z opiekunami udali się na wolbromski cmentarz, by wspomnieć zmarłych nauczycieli Zespołu Szkół w Wolbromiu i uczcić ich pamięć chwilą refleksji, modlitwy i symbolicznym zapaleniem znicza.
• 25 października uczennice klasy 2a przeprowadziły lekcję języka angielskiego dla wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Wolbromiu, w ramach szóstej edycji projektu integracyjnego “Współistnienie czy współdziałanie? Mądra integracja”.
• 25 października uczniowie klas 1a, 2a oraz 3c wzięli udział w etapie szkolnym Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki.
• 25 października prawie 200 uczniów ZS w Wolbromiu miało okazję poznać bardzo skomplikowane i jednocześnie dramatyczne losy stosunków polsko-ukraińskich w okresie II wojny światowej, oglądając film “Wołyń” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego.
• 26 października uczniowie Zespołu Szkół w Wolbromiu wzięli udział w interdyscyplinarnej grze pt.”ZS Wolbrom na krańcu świata”. Była to nietypowa lekcja historii, geografii, biologii i języków obcych, podczas której młodzież, wcielając się w rolę odkrywców, poprzez zabawę poszerzała swoją wiedzę o świecie i odkryciach geograficznych.
• 26 października polonistki i uczniowie Zespołu Szkół w Wolbromiu wzięli udział w wieczorze poetyckim naszej absolwentki Kariny Stempel, który odbył się w wolbromskim Domu Kultury. Poetka prezentowała swój najnowszy tomik zatytułowany “Noc w Nome”, nagrodzony w 4 Konkursie Dużego Formatu ( 2016 r.).
• 26 października uczniowie klasy 2a wraz z psychologiem szkolnym odwiedzili Przedszkole Publiczne nr 2 w Wolbromiu, w którym zrealizowali zajęcia profilaktyczne pt. “W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zajęcia miały na celu promocję zachowań prozdrowotnych w zakresie zdrowia fizycznego, jak również naukę umiejętności rozpoznawania i radzenia sobie z emocjami i propagowanie przeciwdziałania agresji.
• 27 października uczniowie klas mundurowych Technikum Informatycznego wzięli udział w zintegrowanym szkoleniu taktycznym, na którym doskonalili umiejętności dotyczące taktyki i topografii, nabyte podczas poligonu w Janowie (19-23 września).
• 28 października uczniowie klas 1a, 2a i 2tch uczestniczyli w 20. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Targi, wpisując się w program promocji czytelnictwa, były otwarte dla szerokiej publiczności, a w trakcie ich trwania wystawcy prowadzili sprzedaż detaliczną książek tradycyjnych i elektronicznych, jak i wszelkiego rodzaju akcesoriów czytelniczych.
• W październiku Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję charytatywną “Odkręć się dla innych”- szkolną zbiórkę zakrętek na leczenie i rehabilitację Oliwki, która cierpi na chorobę Battena.