ERASMUS – majowa wymiana POLSKO-WŁOSKO-HISZPAŃSKA

12 czerwca, 2024

Dzień pierwszy

W sobotnie popołudnie powitaliśmy naszych włoskich gości z zaprzyjaźnionej szkoły Galileo Galilei w Ostiglia.

Włoscy uczniowie mieszkają u nas w domach i w weekend mieliśmy okazję spędzić czas tylko z nimi w związku z czym pokazywaliśmy im piękne tereny naszego regionu. Niektórzy zwiedzali Kopalnie Soli w Wieliczce, Ogrodzieniec, „Malediwy” w Jaworznie, a nawet Sandomierz.

Dużo integrowaliśmy się w grupach i na wieczornych spotkaniach.

Dziś intensywny dzień w Pieskowej Skale i Ojcowie. Nasi włoscy przyjaciele są zachwyceni polską przyrodą i pięknem jakie daje polska wiosna.

A jutro witamy grupę hiszpańską:) będzie się działo…

Dzień drugi

W poniedziałek w szkole uczniowie z Włoch spędzili bardzo aktywnie rano wzięli udział w lekcji w-fu pod okiem pana Andrzeja Olewińskiego a następnie kontynuowali zajęcia ruchowo-taneczne w OREWie wraz z jego wychowankami. Po tak aktywnym przedpołudniu udali się na zasłużony posiłek do restauracji „Pod Łokietkiem” aby spróbować polskiego przysmaku – pierogów…w każdej możliwej odsłonie

Dzień trzeci – Hiszpania, Polska, Włochy w Krakowie.

Dlaczego jedna wieża Kościoła Mariackiego jest krótsza od drugiej, co oznacza urwany hejnał oraz nóż wiszący u bram sukiennic, czy legenda o smoku wawelskim jest tylko nasza?

Te i wiele innych ciekawych rzeczy usłyszała dziś nasza Erasmusowa młodzież. Od rana zwiedzała popularne miejsca w Krakowie, próbowała przysmaków, kupowała pamiątki i integrowała się podczas czasu wolnego w grupach polsko-włosko-hiszpańskich.

Wieczorem przemoczeni goście i gospodarze wrócili do Wolbromia, aby poznawać się dalej…

Dzień czwarty

Eco działania Erasmusowe rozpoczęły się warsztatami zero waste prowadzonymi przez nasze niezastąpione ekonauczucielki p. Iwonę Chojnacką i Elżbietę Kowal-Siewiorek.

Działaliśmy w grupach międzynarodowych. Jedni szydełkowali, drudzy robili peelingi z naturalnych produktów, inni malowali koszulki i ozdabiali butelki tworząc z nich piękne dekoracje. Na sali gimnastycznej było kolorowo i brudno…

O 10 rozpoczęliśmy nasze zajęcia w terenie na Pustyni Błędowkiej. W grupach mieszanych, spacerując od Dąbrówki, po Czubatkę, a kończąc na Róży Wiatrów, rozwiązywaliśmy zadania interaktywne. Musieliśmy robić zdjęcia, odczytywać mapę, liczyć współrzędne, rozpoznawać gatunki drzew, odszukiwać i fotografować niespotykane gatunki roślin. Dzięki temu poznawaliśmy teren i historię tego pięknego miejsca.

Na koniec zdjęcie, które chyba już stało się naszą Erasmusową tradycją…tym razem w roli głównej – buty.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub podmiotu udzielającego dotacji. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!