Traugutt w świecie – konkurs dla gimnazjalistów

8 stycznia, 2018

Regulamin międzyszkolnego konkursu językowo-filmowego

„Traugutt w świecie”

 

1.Celem konkursu jest promowanie sztuki filmowej wśród uczniów gimnazjów i inspirowanie młodzieży do kreatywnego wykorzystania technologii audio-video oraz dostępnych materiałów z zakresu języków obcych.

2.Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół  w Wolbromiu, ul. Skalska 18 i trwa od 8 stycznia do 2 lutego 2018 roku.  W dniu 7 lutego o godzinie 10.00  w Zespole szkół w Wolbromiu odbędzie się przegląd, na którym zostaną zaprezentowane i wyróżnione  dyplomami  najlepsze prace.

3.Do konkursu można zgłosić film  (lub prezentację lub animację lub inne formy multimedialne), którego twórcy to uczniowie szkół gimnazjalnych. Liczba wchodzących w skład zespołu twórców nie powinna przekraczać czterech osób. Z jednej szkoły może zgłoszona zostać tylko jedna praca. Pracę tę w imieniu uczniów zgłasza nauczyciel opiekun.

4.Tematyka filmu dotyczy wyimaginowanej podróży Romualda Traugutta do jednego wybranego kraju obcego (Anglia, Niemcy, Francja, Rosja, Hiszpania, Włochy). Konwencja i estetyka filmu są dowolne. Długość filmu nie powinna przekroczyć 3 minut. Traugutt w danym kraju powinien ‘komunikować się’ w miejscowym języku. Jego wypowiedzi w obcym języku  powinny być widoczne dla widzów w postaci napisów (np. dymki w komiksie itp.) lub usłyszane w ścieżce dźwiękowej. Liczba wszystkich użytych w filmiku słów w języku obcym powinna mieścić się w granicach 60-100. Należy zamieścić polskie napisy tłumaczące na bieżąco  wypowiedzi Romualda podróżnika. Praca może mieć podkład muzyczny na tzw. otwartej licencji.

5.W napisach końcowych należy wymienić twórców pracy oraz nazwę szkoły, jaką reprezentują, a także opiekuna (opiekunów) zespołu.

6.W filmie oceniana będzie pomysłowość, spójna i przemyślana koncepcja zrealizowanej produkcji oraz adekwatność zaprezentowanych realiów geograficznych, kulturowych, językowych i innych.

7.Prace należy dostarczyć do sekretariatu szkoły na nośniku cyfrowym (CD, DVD, pendrive) lub nadesłać na adres lo_zadania@o2.pl  w formacie pliku (MP4, MPEG, WMV, AVI i inne)  lub poprzez serwis hostingowy (preferujemy Wetransfer.com). Po konkursie organizator zamieści prace na stronie szkoły.

8.Filmy nie mogą umyślnie obrażać uczuć lub szydzić z postaw czy poglądów osób bądź grup społecznych. Nie mogą również naruszać majątkowych i osobistych praw autorskich osób trzecich.

Kontakt: 600 350 770

 

Zapraszamy młodych twórców do udziału!

 

 

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!