1 października odbyła się próbna ewakuacja szkoły.
5 października z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas pierwszych rywalizowali ze sobą w konkursie językowym odgadując tytuły utworów muzycznych oraz scenek odegranych we wszystkich nauczanych w naszej szkole językach.
6 października podsumowaliśmy realizację projektów ekologicznych „Razem Zmieniamy Świat”: „Łąki kwietne” i „Domki dla dzikich zapylaczy”.
W pierwszym tygodniu października zostały ogłoszone wyniki rekrutacji do projektu „Wyraź COOLturkę sztuką” realizowanego w ramach programu PO WER.
8 października odbyła się X edycja konkursu „Maks Matematyczny”, w której wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Wojciech Siejka (2TCH) zajął 10 m-ce w kraju w swojej kategorii wiekowej.
8 października odbyło się spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu, na którym omówiono propozycje pracy na nowy rok szkolny oraz zachęcono do uczestnictwa w akcji zbierania nakrętek.
9 października odbyła się wycieczka klasy 1B do Woli Libertowskiej, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach rozwijających kreatywność oraz w ognisku integracyjnym.
9 października odbyła się wycieczka klasy 2 TCP do Ojcowskiego Parku Narodowego, której celem był udział uczniów w warsztatach oraz w grze terenowej „Archezja w pradziejach”.
9 i 12 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym SU został Adrian Borowicz (1B LO), zastępcą Michał Maciąg (3TCH), a sekretarzem Natalia Górska (2TCH).
12 października odbyły się dla uczniów klasy 2 Apkolejne warsztaty Debat Oksfordskich realizowanych we współpracy z SDKO.
W dniach 12 – 14 października odbyła się wizyta przygotowawcza w ramach programu POW ER. W czasie wizyty podpisano umowę współpracy oraz uzgodniono harmonogram wszystkich działań projektowych. Jednym z najważniejszych postanowień była decyzja o przedłużeniu czasu trwania projektu w przypadku pogarszającej się sytuacji epidemicznej zarówno w Polsce, jak i we Włoszech.
13 października chętni uczniowie uczestniczyli w spotkaniu organizacyjnym dotyczącym szkolnego klubu językowego „ZS Wolbrom TedEd Club”. Młodzież wysłuchała klubowiczów z Nowosybirska, którzy niedawno zakończyli projekt i przesłali uczniom ZS filmiki promujące udział w tym projekcie.
19 października nauczyciele Zespołu Szkół w Wolbromiu przeszli na zdalny tryb nauczania,wykorzystując w swojej pracy platformę Classroomoraz komunikator Meet.
19 października 6 uczniów Zespołu Szkół wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym zorganizowanym online przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.
21 października odbył się wykład on-line dedykowany uczniom, którzy wybrali chemię jako przedmiot rozszerzony. Wykład poprowadził Pan dr Jan Kulka z AGH, a jego tematem przewodnim był „Wstęp do fizyki atomowej”. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o zastosowaniu fizyki atomowej w diagnostyce medycznej, a wykładowca przybliżył im pracę w CERNie – ośrodku badawczym w Szwajcarii.
28 października odbyła się druga część wykładu on-line dla uczniów klasy 1B, 2Bp, 2B i 3A. Wykład ponownie poprowadził Pan dr Jan Kulka z AGH, a jego tematem był „LHC – Large Hadron Collider – jak to działa?”. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o budowie i zasadzie działania LHC znajdującego się 100 m pod ziemią na pograniczu szwajcarsko-francuskim. Ciekawym aspektem wykładu było połączenie się on-line z pracownikami CERNu, którzy opowiedzieli uczniom o swojej codziennej pracy oraz możliwościach odbycia stażu w CERNie.
30 października w ramach poznawania kultury krajów anglojęzycznych uczniowie rozwiązywali zadania językowe związane z Halloween.
W październiku rozpoczęliśmy realizację projektu „Inwestujemy w zawodowców – rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Olkuskim II”.
Skontaktuj się z nami!
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze
korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.